Мајкрософт Win 10 Про 64bit OEM верзија на француски јазик

● француската верзија инсталација и активирање на интернет, го поддржува официјален ажурирање онлајн.

● издание гаранција Реал OEM, компатибилен со 64bits систем, вклучени целосна функција

● францускиот има покритие за безбедност, Произведено во САД, Произведено во Ирска, Произведено во Сингапур, итн


 • Начин на плаќање: T / T, WU
 • Испорака: DHL, EMS, FedEx
 • Издание: Француски OEM
 • Бренд: Мајкрософт
 • Доведе време: 24 часа
 • Судскиот Подреди по: Поддршка
 • Опис на производот

  барања

  Најчесто поставувани прашања

  Мајкрософт Win 10 Про 64bit OEM верзија на француски јазик

  1.Windows 10 ви дава најдобри искуство за започнување на брзо и добивање на работите
  2.Windows здраво е лозинка бесплатни знак-во кој ви дава најбрз, најсигурен начин за да го отклучите вашите уреди Windows
  3.Windows 10 испорачува сеопфатна заштита - вклучувајќи антивирус, firewall, Интернет заштита, и повеќе
  енкрипција BitLocker податоци и да помогне во заштита задржи вашите информации безбедно
  4.Hyper-v функционалноста ви овозможува да креирате виртуелни машини, додека Remote desktop ви овозможува да се најавите од друг компјутер

  Победа 10 Про

  Наслов: Windows 10 Про USB целосната верзија 64Bit англиски Меѓународниот

  Клучни зборови: Windows 10 оперативен систем; победи 10 про целосна верзија

  Карактеристики на производот

  Windows 10 оперативен систем Про:  далечински влезете во, личен дигитален асистент, како и можноста да се кандидира повеќе виртуелни работни површини ќе ви помогне да се зголеми продуктивноста. Привлече или пишуваат на веб страни и да ги споделите кориснички белешки. Кога е време да се релаксира, можете да поток Xbox Еден содржина на вашиот Windows 10 компјутер, лаптоп или таблет.

   

  Се забележува во новиот Microsoft Edge веб прелистувач

  Подготви, се потенцира, или пишувам директно на веб-страница со помош на екран осетлив на допир или глувчето, а потоа ги споделите вашите белешки со други.

  Персонализација на Start менито

  Изберете да се прикаже вашите најчесто користени или неодамна додаде апликации, одредени директориуми или поставките на системот.

  Работи на повеќе оперативни системи на еден компјутер

  Се создаде виртуелна машина со Hyper-V за да работи повеќе од еден оперативен систем во исто време. (Hyper-V бара 64-битен систем со летва способности и дополнителни 2GB RAM меморија.)

  Пријавете се во далечина со Remote Desktop

  Логирате во Windows 10 Про дома, во канцеларија, или додека патувате. (Задолжително интернет конекција, може да се примени интернет провајдер такси.)

  Се добие пристап до вашиот уред со помош на вашиот отпечаток од прст, лице, или ирис

  Изберете Windows 10 уреди со Windows Здраво ќе го препознае вашето присуство, отклучување, без потреба за лозинка. (Потребен е читач на отпечаток од прст, или IR или биометриски сензор.)

  Екрани прилагоди да одговара на вашите уреди

  Ориентација на екранот ја менува својата форма за да се овозможи лесна навигација, и апликации скала да се со различна големина дисплеи.

  Пристап до вашата мрежа

  Windows 10 Про се поврзува со вашиот бизнис или училиште домен пристап до мрежата додадени фајлови, сервери, принтери, и многу повеќе.

  Игра Xbox Еден игри на Windows 10

  Проследување на Xbox Еден игри на Windows 10, компјутер, лаптоп или таблет. Играат игри оптимизирани за Windows 10, или снимање и споделување на игри моменти со вграден Игра DVR. (Задолжително широкопојасен интернет).

  Лесно multitask на еден екран

  Прибере до четири апликации на екранот, или да креирате виртуелни работни површини за да се добие повеќе простор за работа со предмети што треба.

  Добие помош од личен дигитален асистент

  Cortana помага во вашата Windows 10 уреди, поставување на потсетници, помагајќи да напишете e-mail, или хостинг разговори со пријателите и членовите на семејството. (Cortana искуство може да варираат според регионот и уредот.)

  Подобрување на безбедноста на податоците

  Windows 10 Про понуди со BitLocker енкрипција технологија, и автоматски ажурирања на Windows Update, за заштита на лични податоци. (BitLocker бара Trusted Platform Module 1.2 или 2.0, или USB флеш диск.)

  Погодно пристап до апликации

  Windows 10 Про ви овозможува да креирате свој оддел стан во Windows Store за брз пристап до апликации. (Број на апликации кои можат да бидат купени ќе зависи од минимална резолуција за апликацијата.)

    • Претходно:
 • Следно:

 • Системски побарувања:

  Пред да преземете Windows 10 професионални, вашиот компјутер мора да ги исполнува следниве услови:

  Процесор: 1 Gigahertz (GHz) или побрзо.
  RAM меморија: 1 Gigabyte (GB) (32-bit) или 2 GB (64-bit)
  Слободен простор на хард дискот: 16 GB.
  Графичка картичка: Microsoft DirectX 9 graphics уред со WDDM драјвер.